Saugus važinėjimas dviračiu

bikeserviceAtšilus orams, pastebimas ir dviratininkų suintensyvėjimas, tačiau kaip bebūtų, ne visi yra tinkamai pasiruošę važinėjimosi sezonui. Parduotuvė www.bikeservice.lt pastebi, kad dauguma dviratininkų apskritai nėra pasirengę pagal saugumo reikalavimus. Kiekvienas važinėjantis dviračiu turi pasirūpinti savo saugumu, o taip pat būtina pasiruošti ir tam, kad kelyje automobiliai lengvai pastebėtų šio laisvalaikio entuziastus. Visose srityse yra akcentuojamas saugumas ir nesvarbu ar jūs važinėjate bekele ar įprasta važiuojamąja kelio danga – viskam reikia pasiruošti, nes kitu atveju galite patirti įvairių avarijų arba galite būti nubausti už kelių eismo taisyklių nepaisymą.

Labiausiai saugumą reikėtų akcentuoti tėvams, kurie kartu važinėjasi dviračiais su savo atžalomis. Įprasta, kad dauguma jų vaikus sodina ant bagažinės, tačiau reikėtų pabrėžti, kad tam reikia naudoti specialias kėdutes ar bent tam tikrus aksesuarus. Gale vaikai būna judrūs – jie gali trukdyti važiuoti įprastai, todėl čia svarbu tinkamai išsirinkti visas apsaugos priemones, kurios leistų judėti nevaržomai. Specialios kėdutės vaikams yra montuojamos labai paprastai – kiekvienam tėvui ją uždėti ant dviračio bus lengva, tiesiog užtenka naudotis instrukcijomis.

Grįžtant į pradžią, turėtumėte labiausiai susirūpinti vaikų saugumu. Nesvarbu, kad jūs nieko nebijote, tačiau turite apsidrausti – važiuojant su vaiku, rizikuojate ir jo sveikata, todėl gale būtina turėti atšvaitus. Jie juk jums nepakenks, automobilius vairuojantys žmonės jus kuo puikiausiai pastebės net ir tamsoje. Taip pat reikėtų atšvaitus montuoti ir ant pedalų bei priekyje – jus turi matyti ne tik besivejantys vairuotojai, bet ir tiesiai į jus važiuojantys – ypač lenkimo manevro metu yra patiriama daug avarijų. Pedalai su atšvaitais vairuotojams padės lengviau identifikuoti dviratininką, tad tai bus gana pigi ir efektyvi apsaugos priemonė, su kuria aišku išvengsite ir baudų nuo kelių policijos.

Kadangi kalbame apie vaikus, taip pat turėtumėte pasidomėti ir įvairiomis tandemo jungtimis, nes jeigu jūsų vaikas yra kiek ūgtelėjęs, tai aišku, kad jis norės būti savarankiškas ir judėti ten kur nori – šios jungtys neleis jam niekur pabėgti t.y. išvažiuoti į pavojingą važiuojamą dalį. Tai yra taip pat viena iš geriausių saugumo priemonių.