Padangų paieška: ar svarbu gamintojas ir kaina?

padangosKokybiškos naujos padangos – brangi investicija. Iš kitos pusės, prastos kokybės, naudotos ar restauruotos padangos tam tikrais atvejais reikalauja dar didesnių išlaidų, kadangi tarnauja vos vieną sezoną. Kad priimtumėte optimaliausią sprendimą, o naujomis padangomis džiaugtumėtes ne vienerius metus, įvertinkite padangų amžių ir gamintoją. Jei abejojate, pasitarkite su šios srities profesionalais ir rinkoje vertinamais padangų pardavėjais.

Padangų gamintojas ir kaina

Internetinėje erdvėje gausu straipsnių apie padangų pasirinkimą ir padangų kokybės kriterijus. Vis dėlto, dalis tekstų yra rašomi siekiant parduoti vieną ar kitą gaminį, t. y. nesigilinant į realią išvardytų kriterijų naudą. Taip formuojasi klaidingi stereotipai, trukdantys racionaliai padangų paieškai. Ekspertai teigia, kad vienas gajausių mitų kalba apie tai, kad visiškai nesvarbu, kokį padangų gamintoją rinksitės. Tiesa tokia, kad žinomo ir rinkoje vertinamo gamintojo padangos yra aukštesnės kokybės, pasižymi ilgalaike eksploatacija ir maksimaliu važiavimo komfortu. Praktika rodo, kad daugiausiai sunkumų kyla tuomet, kai perkamos ekonominės klasės padangos, kurias siūlo nežinomi gamintojai (paprastai pigią ekonominės klasės produkciją gamina Kinijos gamyklos). Siekiant maksimalios kokybės, būtina rinktis patikimą pardavėją, kuris tikrina klientams siūlomus gaminius, t. y. padangos turi atitikti griežtus europinius standartus. Pardavėjai sutinka, kad kokybiškų padangų kaina yra gerokai didesnė už prastos kokybės analogus. Vis dėlto, investicijos, skirtos žinomo gamintojo produkcijai, atsiperka su kaupu – tokiomis padangomis džiaugsitės ne vienerius metus.

Ką sako protektoriaus gylis?

Dar vienas klaidingas mitas tvirtina, kad padangų kokybę nurodo protektoriaus raštas ir gylis, t. y. manoma, kad padangos gali būti naudojamos tol, kol protektorius nenusitrynęs. Deja, minėtasis stereotipas gali sukelti gana didelių sunkumų – net ir nepriekaištingai atrodančios padangos gali būti nebetinkamos važinėjimui, jei buvo ilgą laiką sandėliuojamos nesausoje erdvėje arba veikiamos tiesioginių saulės spindulių. Apskritai, padangų gamintojai rekomenduoja nesirinkti senesnių nei 10 metų senumo padangų, kadangi net ir tinkamai prižiūrima guma laikui bėgant sensta. Iš kitos pusės, tinkamai prižiūrėtos 5 metų padangos užtikrins tą pačią kokybę, tarsi būtų ką tik nupirktos iš gamintojo. Kad priimtumėte optimaliausią sprendimą konkrečiu atveju, pasitarkite su rinkoje vertinamais padangų pardavėjais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus.