Gamintojai įspėja: Paminklai Vilniuje gali būti brangesni

paminklai vilniujeGyvenantiems sostinėje reikėtų žinoti, kad paminklai Vilniuje gali būti gaminami kiek didesnėmis kainomis nei kituose miestuose. Jeigu jus šiuo metu domina kapaviečių tvarkymo paslaugos, tai tuomet reikėtų kiek atidžiau rinktis visus paslaugų teikėjus. Norintiems išleisti kuo mažesnes sumas siūloma atsižvelgti į kainų sudarymo metodiką. Tai reiškia, kad jums neprošal būtų pasidomėti kaip šias paslaugas teikiantys specialistai nustato paslaugų kainas. Jeigu kalba eina ne tik apie paminklų gamybą, bet ir visų kapaviečių tvarkymą, tai tada ieškokite specializuotų bendrovių ar privačių paslaugų teikėjų, kurie siūlo visas susijusias paslaugas. Kai kurie paminklų gamintojai gali ir nesiūlyti kapaviečių tvarkymo paslaugų.

Jeigu norite, kad specialistai ne tik pagamintų išskirtinio dizaino paminklą, tai tuomet ieškokite tokių bendrovių, kurios teikia ir kapaviečių tvarkymo paslaugas. Internete suvedus atitinkamus raktažodžius galite surasti nemažai paslaugų teikėjų, kurie atliks visus darbus už adekvačią sumą. Pabrėžtina, kad ta suma nustatoma pagal darbų apimtis. Jeigu jūs kreipsitės ne tik dėl paminklų gamybos paslaugų, bet ir kapaviečių tvarkymo darbų, tai logiška, jog už viską teks mokėti daugiau. Taip pat reikėtų žinoti, kad kapaviečių būklė irgi daro įtaką paslaugų įkainiams. Pavyzdžiui, jeigu kapavietė jau ilgą laiką buvo neprižiūrėta ir jau sunku suprasti, kad ten kažkoks žmogaus kapas, tai sutvarkyti tokią vietą specialistai galės už didesnę sumą.

Kiekvienas gyventojas, užsisakantis kapaviečių tvarkymo paslaugas, turi žinoti, kad dauguma bendrovių siūlo platų paslaugų sąrašą, tačiau nurodyti įkainiai dar nereiškia, kad už tas sumas bus atlikta viskas. Paminklų gamybai bus taikomas vienas mokestis, jų montavimui bus taikomas kitas, o štai kapaviečių tvarkymui – dar kitas. Kuo daugiau darbų bus skirta specialistams, tuo didesnę sumą jums teks išleisti. Taip pat pravartu žinoti, kad kai kurios bendrovės neteikia tokių paslaugų, kurios būtų per daug smulkios. Jeigu jūs kreipiatės dėl kažkokių žvakių uždegimo ar šiukšlių aprinkimo, tai nemaža tikimybė, kad už tokį darbą teks mokėti tokią sumą, kuri būtų paskaičiuojama pagal kelionės ir laiko snaudas – kelių eurų tikrai nepakaks.